100% garance

Vrátíme vám peníze v případě nespokojenosti či jakéhokoli pochybení v kvalitě produktů.

Poměr cena/výkon

Poskytujeme produkty s vysokým obsahem 
živin, za velmi přijatelné ceny.

Bezpečnost nákupu

Naše stránky jsou kompletně zabezpečeny. Nejenom platba, ale veškeré údaje jsou v bezpečí


Odoo CMS - velký obrázek


Horší paměť přichází s vyšším věkem u každého. Nemůžete si vzpomenout na docela běžné věci, někdy celé minuty hledáte brýle, které máte na hlavě. Jde o doprovodný projev stárnutí organismu, ale dá se s ním účinně bojovat, paměť příznivě ovlivňuje několik látek. Jde hlavně o vitaminy B, C a E. Důležité je i magnézium, železo, draslík, fosfor a zinek.

„Paměť se s věkem postupně zhoršuje, není to však díky "opotřebení," ale z důvodu nedostatečného využívání mozkové činnosti. Stejně jako svaly, tak i náš mozek potřebuje aktivitu, aby se udržel ve správném tempu. Paměť příznivě ovlivňuje několik látek. Jde hlavně o  vitamíny skupiny B, především o  thiamin (B1), který byl pasován na psychický vitamín. Když ve stravě dlouhodobě chybí, začne selhávat paměť a vzpomínky budou poněkud matnější. Protistresovým efektem se chlubí i pyridoxin, vitamin B6. Dostatek železa neocení pouze vaše krev. Dychtí po něm i mozek, ačkoli jeho touha jednoznačně souvisí s červenými krvinkami. Díky železu je v nich dostatek červeného barviva, na které se váže kyslík. Ten je spolu s glukózou alfou a omegou pro fungování mozku. Kromě dostatečného příjmu železa dbejte i na zinek, jód a hořčík ve stravě.
Bez ovoce a zeleniny ani paměť nefunguje. Důležité jsou zejména druhy bohaté na vitamin C a betakaroten (A). Podle mnoha odborníků právě tyto antioxidanty oddalují stárnutí mozku a zlepšují mentální schopnosti tím, že ničí škodlivé volné radikály v mozkové tkáni. Céčko potřebujete i pro správnou funkci látek, které vedou nervové vzruchy a zprostředkovávají přenos informací.
Mezi další důležité doplňky zařadíme i Lecitin. Ten zvyšuje tvorbu acetylcholinu, který zajišťuje přenos informací mezi mozkovými buňkami a vyživuje je, což má za následek lepší schopnost učení a zapamatování. A jako bonus lecitin zvyšuje hladinu "dobrého" cholesterolu."


Doporučuje MUDr. Kamil Dvořák:  Lecitin, Vitamín A, Vitamín C, železo, jód, zinek, hořčík, Vitamin B1, B-komplex.

Prodej
Vitamin B-50 komplex vyvážený
437  Kč 437.0 CZK
Prodej
Vitamin E 400IU přírodní
648  Kč 648.0 CZK
Prodej
Omega-3 1200mg
329  Kč 329.0 CZK
Prodej
Ultra sojový lecitin 1200mg
222  Kč 222.0 CZK