< Zpět na seznam potíží a nemocí

Trápí mě: Impotence

O co jde?

Impotence je slovo latinského původu (impotentia), které doslova znamená neschopnost. Impotence je stav, který ovlivňuje schopnost člověka dosáhnout nebo udržet erekci.
Již v poměrně mladém věku se můžete s příznaky impotence setkat. Není to jen záležitost starších pánů. Nedostatečné prokrvení a malý přísun potřebných látek do pohlavního údu jsou hlavními nepřáteli při boji s impotencí.

Odoo text and image block

Co radí odborníci?

,,Mužská impotence, jinak zvaná také jako erektilní dysfunkce, resp. porucha erekce je běžným problémem bez ohledu na věk nebo stupeň sexuální aktivity. Impotence nevzniká sama od sebe, ale vždy je důsledkem nějaké příčiny.
Již v poměrně mladém věku se můžete s příznaky impotence setkat. Není to jen záležitost starších pánů. Nedostatečné prokrvení a malý přísun potřebných látek do pohlavního údu jsou hlavními nepřáteli při boji s impotencí. Celý mužský reprodukční systém obsahuje vysoké koncentrace zinku. Pro tvorbu spermií je potřebný vitamín A. Vitamínem plodnosti je nazýván vitamin E, který je pro početí velmi důležitý. Má totiž velký vliv na kvalitu pohlavních buněk a produkci hormonů. U mužů má vliv na pohyblivost a množství spermií. U žen může být nedostatek tohoto vitamínu spojován se samovolnými potraty."

      -- Doporučuje MUDr. Kamil Dvořák:   mangan, vitamín E, vápník, zinek, vitamin A


Přejděte do související kategorie v obchodě

a vyberte si vhodné produkty s kvalitním obsahem.